→ Čo sa na tomto kurze naučíte → Obsah školenia → Pre koho je kurz určený → Prečo ísť na tento kurz → Čo budete potrebovať → Povedali o školení

Node.js je JavaScriptová platforma umožňujúca vývoj aplikácií či webov v JavaScripte. Naučte sa naprogramovať si webový server a aplikáciu v JavaScripte v Node.js.

Čo sa na tomto kurze naučíte

Na Node.js školení sa naučíte vytvárať webové aplikácie v Javascripte, ktoré pobežia na Node.js. Aplikácia bude používať webový framework Express a šablónovací procesor Handlebars.

Aplikácia bude používať to, čo pri vývoji webových aplikácií budete potrebovať. Naučíte sa pracovať so session, cookies, formulármi a REST API.

Naučíte sa tiež ako v aplikácii zabezpečiť autentifikáciu a autorizáciu, ako pracovať so súborovým systémom či ako odosielať e-maily z vašej aplikácie.

Tiež sa dozviete, ako zoptimalizovať vašu aplikáciu - zoptimalizujeme vaše skripty a štýly, budeme používať webové fonty či CSS sprites.

Obsah školenia

Na Node.js kurze sa postupne naučíte ako vytvoriť webovú aplikáciu kompletne v Javascripte. Témy, ktorým sa spolu budeme venovať:

 • Node.js - Inštalácia a prvý webový server
 • Balíčkovací manažér npm - Inštalácia balíčkov a použitie v projekte
 • HTTP protokol a práca s ním (request, response, GET/POST, stavové kódy)
 • Ako sa používa webový framework Express
 • Použitie šablónovacieho procesora Handlebars
 • Čo je Express middleware a ako sa používa
 • Ako na statický obsah (obrázky, fonty, klientské skripty a štýly)
 • Cookies, Session a ich bezpečné použitie
 • Formuláre a ako spracovávať ich dáta
 • Práca so súborovým systémom
 • REST API - ako ho konzumovať ale aj vytvárať
 • Autentifikácia, autorizácia a bezpečnosť
 • Ako použiť Gulp.js na optimalizáciu webu
 • Hosting - kde a ako (zadarmo) hostovať vašu aplikáciu

Pre koho je kurz určený

Tento kurz je určený pre všetkých, ktorí ovládajú aspoň základy Javascriptu a chceli by Javascript využívať aj na backende, čiže na servery. A nezáleží na tom, či s backendom máte skúsenosti (napríklad s .Netom alebo Javou) alebo nie.

Node.js je skvelá a výkonná platforma a dajú sa v nej veľmi ľahko a rýchlo naprogramovať jednoduché aj komplexné webové aplikácie. Preto ak máte skúsenosti s Javascriptom na frontende, bola by škoda nevedieť ako sa dá použiť na backende.

Prečo ísť na tento kurz

Na toto školenie by ste mali prísť, pretože už ovládate Javascript a jeho znalosť chcete zúžitkovať.

Ak ste ešte nikdy neprogramovali backend webových aplikácií (teda serverovú časť), na toto školenie by ste mali prísť, aby ste sa naučili robiť celé webové aplikácie - nie len tú časť, ktorú uvidia vaši užívatelia, ale aj tú časť, ktorá drží a poskytuje dáta.

Ak už máte skúsenosti s tvorbou backendu, napríklad v Jave alebo v .Nete, mali by ste na tento kurz prísť, aby ste videli, ako sa aspekty webových aplikácií riešia v inom jazyku. Poznať viac platform na tvorbu aplikácií vám rozšíri vaše obzory a na niektoré veci sa už nikdy nebudete pozerať ako predtým. A Node.js môžete použíť na riešenie niektorých scenárov, kde použitie vašej súčasnej platformy nie je efektívne alebo je ťažkopádne.

Čo budete potrebovať

Na toto školenie si so sebou prineste svoj vlastný notebook. Ak na ňom už máte nainštalovaný Node.js tak dobre, ak nie tak žiaden problém, pretože na začiatku kurzu si ho spolu nainštalujeme. Programovať budeme v textovom editore, ak máte svôj obľúbený, použijete ten, ak nie, použiť môžete napríklad Sublime.

Keďže na tomto školení sa programuje v Javascripte, je nutná aspoň základná znalosť programovania v jazyku Javascript. Nakoľko budeme robiť webovú aplikáciu, ktorá bude obsahovať aj užívateľské rozhranie, podmienkou je základná znalosť HTML a CSS.

Vzhľadom na to, že sa budete učiť naprogramovať webovú aplikáciu, budete vo výhode, ak máte aspoň základné vedomosti o HTTP protokole. Ak HTTP protokol nepoznáte, nevadí, na školení si jeho základy vysvetlíme.

Povedali o školení

Michal to jednoducho vie! Je evidentné, že robí to, čo ho baví a ešte o tom dokáže jasne a zrozumiteľne porozprávať iným.

Ako frontend kóder som mal s fungovaním backendu len zanedbateľné vedomosti a skúsenosti, no po školení môžem povedať, že sa mi obzory v tejto oblasti neskutočne rozšírili.

Oceňujem praktické ukážky a maximalnú snahu pomôcť v prípade, že vám niečo nefunguje. Michal dobehol, našiel chybu, vysvetlil. Určite najlepšie školenie, aké som absolvoval! Díkičko.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Tamás Čomaj
Avast

Základní seznámení s Node.js na příkladu vytvoření jednoduchého eshopu. Teoretický výklad byl doplněn vždy praxí, kde si bylo možné vše ihned vyzkoušet, takže člověk ihned viděl jak vše funguje.

Výklad byl parádně srozumitelný a byla to zároveň i sranda díky školiteli.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Jaroslav Eichinger
Avast

Školenie bolo výborné. Školiteľov prístup umožnil participantom pochopiť klúčové elementy relevantnej technológie. Veľmi pozitívne hodnotím konštruktívne čerpanie času a produktívny prístup, ktorého výsledkom bolo predstavenie širokej škály tém z technológie, ktoré napriek tomu nebolo povrchné.

Školenie malo navyše príjemnú priateľskú atmosféru. Odporúčam.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Miloš Kosterec
Alcasys Slovakia

Bolo to skvelé akčné školenie s reálnymi príkladmi.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Marián Krešák
GlobalLogic

Aj keď som o danej technológii niečo už vedel, dozvedel som sa užitočné informácie. Pochopil som niektoré veci ako fungujú "under the hood" čo je pre mňa veľmi dôležité - veciam do hĺbky rozumieť.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Martin Pach
GlobalLogic

Bolo to fajn, prehĺbila som si znalosti v Node.js, naučili sme sa veľa vecí za krátky čas, odporúčam :)

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Dominika Frič
GlobalLogic

Správny človek na správnom mieste. Človek stvorený na školenia. Školenie nebolo len o teórii, ale všetko bolo podložené príkladmi a vysvetlené do posledného detailu.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Milan Lukáč
GlobalLogic

Školenie bolo od začiatku do konca svižné a prebiehalo veľmi rýchlo. Za každou teoretickou časťou nasledovala praktická úloha, ktorej výsledkom bol funkčný program. Úlohy školiteľ robil s nami a každy krok komentoval. Každá ďalšia úloha nadväzovala na predošlú, čím sa vytváral komplexný a funkčny algoritmus.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Peter
GlobalLogic

Highly professional trainer confidently oriented with strong knowledge of presented materials. Constantly in control and passionate. Theoretical information always followed up with coding examples which results in a dynamic flow of the training with no tedious sections.

Helpful tips and trick from the real world. Beautifully structured presentation and communication. The information was delivered clearly. Obviously, the trainer finds joy in education. He is performing very well. Perfect and thank you Michal.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Marcel
GlobalLogic

Školenie prebiehalo aktívne, nebol čas na nudu :) Teóriu sme si ihneď skúšali na cvičeniach, z čoho vznikol funkčný program.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Matúš Bernát
GlobalLogic

Školenie mi dalo skvelý úvod do Node.Js ako aj znalosť zložitejších vecí v JavaScripte. Nieslo sa vo veľmi príjemnej atmosfére a zároveň malo dostatočné tempo.

Dozvedel som sa veľmi veľa nových informácií o technológii ktorú budem neskôr používať. Školiteľova znalosť ma príjemne prekvapila a môžem ho len odporučiť.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Patrik Patinák
GlobalLogic

Priateľský chalan, ktorý má reálne skúsenosti s programovaním a snaží sa to podať čo najprijateľnejšou formou. Hlboké technické vedomosti len napomáhali tomu, že som sa na školení cítil, že ma školí niekto, kto tomu aj naozaj rozumie.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Kamil
GlobalLogic

Toto školenie je určené pre všetkých, ktorí chcú s JavaDcriptom seriózne pracovať. Väčšina JS developerov chce používať super sexy hipster technológie a pritom nemá šajnu, ako funguje samotný JavaScript.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Gabriel Polák
GlobalLogic

Školenie mi ukázalo úplne iný rozmer JavaScriptu. Naučil som sa ako veci naozaj fungujú a nie len ako kopírovať snippety kódu. Školiteľ výborný, pripravený, dokáže promptne reagovať na otázky, dopraje prestávky nech trošku prevetráme hlavu.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Martin Pach
GlobalLogic

Najbližší termín

Momentálne nie je naplánovaný ďalší termín tohto školenia.

Ak chcete, rád vás budem informovať, keď bude zverejnený nasledujúci termín. Budete tak včas informovaný.

Informujte sa

Chcete vlastný termín?

Ak máte záujem o školenie len pre vás, v termíne, ktorý vyhovuje vám, dajte mi vedieť. Na cene aj termíne sa dohodneme.