AngularJS (Angular 1) je moderný JavaScriptový framework určený na tvorbu dynamických webových aplikácií. Naučte sa tvoriť dynamické webové či mobilné aplikácie s použitím tohto frameworku.

Detail školenia

vo vašich priestoroch
2 dni
min 5 účastníkov
podľa počtu účastníkov a miesta konania
Školenie

Vlastný termín

Priateľské upozornenie

Toto školenie je pre Angular vo verzii 1. Angular sa medzi verziami 1 a 2 rapídne zmenil. Názov síce ostal, ale v zásade sa jedná o diametrálne odlišné frameworky.

Ak hľadáte školenie Angularu verzie 2, nájdete ho tu.

Čo sa na tomto kurze naučíte

Na AngularJS školení sa naučíte vytvárať jednostránkové, Single Page Aplikácie (SPA), ktoré budú používať AngularJS - jednu si spolu naprogramujeme.

Pri vývoji aplikácie sa naučíte, ako programový kód rozumne štruktúrovať, naučíte sa logiku aplikácie podeliť na menšie, logicky usporiadané a otestovateľné bloky - na služby (services), controllery, direktívy a filtre, čo sú koncepty, ktoré so sebou prináša priamo AngularJS.

Tiež sa naučíte ako AngularJS interne funguje, čo je to tzv. digest cyklus, prečo ho Angular používa, čo je vďaka nemu veľmi jednoduché, ale aj aké to má dôsledky a čomu sa treba vyvarovať.

Veľa reálnych aplikácií potrebuje zbierať od užívateľov nejaké údaje. Naučíte sa ako sa pracuje s formulármi, ako sa validujú dáta zadané užívateľom a ako môžete tieto dáta odosielať na server. Tiež si ukážeme, ako dáta zo servera načítavať (cez REST API) a následne použiť v našej aplikácii.

Určite sa pozrieme na to, ako si po sebe aplikáciu otestovať. A ak čas dovolí, tak si unit a e2e testy aj napíšeme. Aj pre Javascriptový kód sa dajú písať unit testy a integračné testy a na toto vieme použijeme test runnery Karma a Protractor a framework Jasmine .

Obsah školenia

Na AngularJS kurze sa postupne naučíte ako vytvoriť SPA (Single Page Application, jednostránkovú aplikáciu) použitím AngularJS frameworku. Témy, ktorým sa spolu budeme venovať:

Pre koho je kurz určený

Tento kurz je určený pre všetkých, ktorí ovládajú aspoň základy Javascriptu a chceli by Javascript využívať aj na tvorbu Single Page Aplikácií (SPA), ktoré sú čím ďalej populárnejšie a na niektoré scenáre veľmi šikovné a užitočné.

AngularJS je skvelý a veľmi užitočný framework s použitím ktorého ľahko, rýchlo a hlavne jednoducho naprogramujete jednoduchú ale aj komplexnú jednostránkovú aplikáciu. Preto ak už máte základné skúsenosti s Javascriptom na frontende, bola by škoda nevedieť ako sa dá použiť na tvorbu celých dynamických jednostránkových aplikácií.

Prečo ísť na tento kurz

Na toto školenie by ste mali prísť, pretože už ovládate Javascript a chcete vytvárať jednostránkové aplikácie (Single Page Applications - SPA), napríklad mobilné aplikácie v Cordove.

Ak ste ešte nikdy neprogramovali SPA, na toto školenie by ste mali prísť, aby ste sa to naučili s použitím tohto jednoduchého a veľmi populárneho frameworku.

Ak už máte skúsenosti s tvorbou SPA, napríklad použitím Backbone, Knockout či ReactJS, mali by ste na tento kurz prísť, aby ste videli, ako sa aspekty jednostránkových aplikácií riešia v inom frameworku. Poznať viac možností na tvorbu SPA vám rozšíri vaše obzory a na niektoré veci sa už nikdy nebudete pozerať ako predtým.

Čo budete potrebovať

Na toto školenie si so sebou prineste svoj vlastný notebook. Programovať budeme v textovom editore, ak máte svôj obľúbený, použijete ten, ak nie, použiť môžete napríklad Visual Studio Code.

Keďže na tomto školení sa programuje v Javascripte, je nutná aspoň základná znalosť programovania v jazyku Javascript. Nakoľko budeme robiť webovú aplikáciu, ktorá bude obsahovať aj užívateľské rozhranie, podmienkou je základná znalosť HTML a CSS.

Povedali o školení

Dušan Hitka Accenture

Odporučil by som ho jednak kvôli obsahu, ktorý bol zaujimavý, ako aj kvôli fajn školiteľovi, čo sa vyzná :)

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Juraj Paulík Accenture

Školiteľ bol veľmi super, snažil sa vysvetliť každú vec podrobne, ak bolo viacej možností, tak sme si ich rozobrali, čo je najlepšie použit a kde.

Školenie a školiteľa môžem iba odporučiť, veľa som sa toho naučil, nebolo to len teoretické školenie, ale aj praktické a tým to bolo lepšie.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Juraj Accenture

V rámci 2-dňového školenia nadupaného informáciami, som sa dozvedel a spravil si obraz o fungovaní angularu ako aj o SPA.

Odporúčil by som ho najmä preto, že školiteľ bol človek z fachu, ktorý vie o čom hovorí :)

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Tomáš Brynda StrategyQuant

Školení bylo super, naučili jsme se základy AngularJS a díky tomu jsme mohli začít s vývojem GUI pro naší aplikaci.

Školitel opravdu dobře vysvětloval danou problematiku a vedl školení takovým stylem, že nebylo nudné ani po několika hodinách. Všechny dotazy zodpověděl a bylo vidět, že ho to baví.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ:

Maroš Frič StrategyQuant

Školenie splnilo svoj účel, behom víkendu sme sa naučili Angular a pochopili jeho vnútornú logiku do tej úrovne, že sme mohli začat robiť na vlastných aplikáciách.

U školiteľa bolo vidieť, že má s Angularom skúsenosti z množstva reálnych projektov, neprednášal len niečo z príručky. Celkovo jedno z najlepších školení, aké som absolvoval.

  Celkovo:

  Detailnosť:

  Školiteľ: